Bambu Halı Yıkama

Bambu Halı Yıkama

Bambu halı yıkama

Bambu Halı Nedir?

Bambu ipek doğal bir viskoz türüdür. Selüloz bitkiden ekstrakte edilir ve yapışkan bir macun haline getirilir.
Ekstraksiyondan sonra selüloz kurumaya bırakılır.

Kuruduktan sonra yumuşak ipeksi bir elyaf haline getirilir.
Sonuç, bir bulut gibi hissettiren, dokunulduğunda yumuşak ve serin bir liftir. Son derece dayanıklıdır ve hipoalerjenik ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

Bambu ipek, basitçe viskozdan yapılmış bir halıya verilen addır, bambu saplarından çıkarılan bir viskoz ve / veya lif karışımıdır. Bir elyaf olarak, Bambu yenilenebilir kaynak olduğu için popülaritesi artıyor. Bambu bitkisinin büyümesi de kolaydır ve yılda 23 metreye ulaşır. Ayrıca, bambu yeniden ekim gerektirmez, bu da onu ideal bir giysi, keten ve halı elyafı yapar. Bambu selülozdan yapılan ipek iplik, gerçek gibi yumuşak ve ipeksidir. Yine de, ipek böcekleri tarafından bükülen ipekten çok daha ucuzdur. Viskon, neme zayıf tepki veren bir suni ipek lifidir.

Bambu ipek halısının lifleri yün veya diğer lif türleri kadar esnek olmadığından, halınızı yüksek trafik alanına yerleştirmekten kaçınmak isteyeceksiniz. Koridorlardan veya giriş yollarının yakınında kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Evde uygulayabileceğiniz birbirinden Kullanışlı, leke çıkarma, evde halı bakımı gibi konularda Detaylı bilgilerin Olduğu https://www.kilimhaliyikama.com/kategori/pratik-bilgiler/
sayfalarımızıda inceleyebilirsiniz.

 

bambu halı yıkama
bambu halı yıkama

Bambu Halı Kullanımı

Birçok kişi bambu ipek halılarını temizlemeyi düşündüklerinde gerginleşir, çünkü temizlenmesinin zor olduğu bilinmektedir.
Bambu ipeğin en büyük eksilerinden biri incelik ve su ile ilgili konulardır.
Viskon ve yapay ipek kumaşların talihsiz tarafı, suya veya diğer sıvılara karşı zayıf reaksiyonlarıdır. Bunun nedeni, su veya sıvıların halıyı zayıflatması ve kumaşın görünümünü değiştirmesidir.

Harika bir görünüme sahip ancak çok hassas halılar’dır. Bambu halılarda çok derin renkler elde edilebilir çünkü gerçekten çok emicidir. Fakat bu aynı zamanda büyük bir zayıflığıdır.
Üzerine dökülen her şeyi çok çabuk ve derinlemesine emer. Lekeler çok zor çıkar ve hatta bazı lekeler çıkmayabilir de.
Dökülmelere karşı risk oluşturmayacak mekanlarda kullanılmasını tavsiye ediyoruz.
Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız. Kuru tutulması küf ve çürümeyle ilgili sorunları önleyecektir. Halının depolama için yuvarlanmadan önce daima kuru olduğundan emin olun ve bambu halıları yağmurla ıslanacakları alanlarda kullanmayın.

Bambu Halı Yıkama

Doğru bakım, halınızın mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. Halılarınızı etkili bir şekilde temizlemek ve onları iyi durumda tutmak için. En son teknolojiyi ve güncellemeleri takip eden. Çevre dostu temizlik seçenekleri sunan ve bambu gibi yeni zemin kaplama malzemelerinin nasıl temizleneceğini bilen. Özel temizleyiciler ve profesyonel ekipman kullanan Yüksek Kaliteli Kilim Halı Yıkama ekibine güvenin. Halılarınızın temizlenmesi için randevu almak üzere bize irtibat numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi facebook üzerinden takip edebilirsiniz https://www.facebook.com/kilimhaliyikamaservisi/ 

İnstagram  https://www.instagram.com/kilimhaliyikama/  

Call Now ButtonHızlı Arama