Shaggy Halı Nasıl Temizlenir?

Shaggy halı nasıl temizlenir

Shaggy halı nasıl temizlenir?

Shaggy halı nasıl temizlenir? Evde uygulayabileceğiniz bu kapsamlı rehberi, uzmanlarımız sizler için hazırladı. Bu rehberi okuduktan sonra shaggy halılarınızın bakımını çok daha kolay yapacak ve uzun yıllar güvenle dokusunu koruyacaksınız.

Yumuşak, kabarık ve şık görüntüsüyle shaggy halıların son yıllarda oldukça popüler olması hiç şaşırtıcı değil. Bununla birlikte bu tasarım, temizlemeyi de bir o kadar zorlaştırabilir. Tüylü bir shaggy halı, diğer halı türlerinin çoğundan çok daha uzun tüylere sahiptir. Bu özelliği bu halı türlerinin toz ve kirin halı yüzeyinde ve zemininde çok daha kolay yerleşmesini daha kolay bir hale getirir. Shaggy halı evinizin en güzel şekilde görünmesini sağlamanıza yardımcı olmak için en sevdiğiniz koyun yünü ve diğer tüylü halı temizleme yöntemlerinden bazılarını bir araya getirdik. Shaggy halı nasıl temizlenir? sorusuna yanıt arıyorsanız şimdi başlayalım.

Kapıda Kredi Kartı İle Ödeme  

Shaggy Halı Bakımını Yapmanın Basit Yolları

Shaggy halı nasıl temizlenir? düzenli halı bakımı halınızın ihtiyaç duyacağı derin temizlik sayısını azaltmaya yardımcı olabilir ve tamamlanması nispeten hızlı bir süreç olabilir. Normalde, hangi yöntemi kullandığınızdan bağımsız olarak halı bakımınızı haftalık olarak yapmanızı tavsiye ederiz, ancak bu, halının üzerindeki trafik akışının miktarına bağlı olarak değişebilir.

Shaggy Halı Nasıl Temizlenir?
Shaggy Halı Nasıl Temizlenir?

Fazla Kirleri Çıkarın

Gevşek kirleri temizlemek, bakım işleminin en önemli bir parçasıdır ve liflerine sıkışmış kir parçacıklarını yerinden çıkarmak için halınızı dövmeyi içerir. Bu yöntem en iyi şekilde herzaman dışarıda tamamlanır ve mümkün olduğunca fazla kiri almak için halıyı bir süpürge sapı veya halı çırpıcı aletlerle dövmenizi öneririz.

İşiniz bittiğinde, halıyı birkaç saat güneşli bir yere asın, güneş sadece halıyı daha çabuk kurutmak için kullanılmaz, aynı zamanda nevresim ve halı gibi yumuşak kumaşlarda gelişen bakteri türlerini de öldürür.

Shaggy halı nasıl temizlenir? Vakumlama

Vakumlama, halınızı temizlemenin en hızlı ve basit bir yoludur. Her zaman ana makine ile birlikte gelen bir döşeme uzantısı kullanmanızı tavsiye ederiz, aksi takdirde shaggy halınızın uzun lifleri yakalanabilir veya çekilebilir, onlara ve halının genel görünümüne zarar verebilir.

Üst kısmı iyice temizledikten sonra, halının altını da ters çevirin ve aynı şekilde temizleyin. Bununla birlikte, halının bu tarafının sık sık temizlenmesi gerekmez, ayda yaklaşık bir iki kez halınızın alacağı trafik miktarına başlı olarak yeterli olmalıdır. Daha küçük bir halınız varsa, vakum ucunun güçlü emiciliğine kapılmasını önlemek için halının bir kenarında durun ve vakum kafasını kendinizde uzağa iterek süpürün. Shaggy halı nasıl temizlenir? sorusunun etkili cevaplarından biri mutlaka iyi bir vakumlamadır.

Kuru Şampuan (isteğe bağlı)

Kilim ve halılar özel kuru şampuanlarla da temizlenebilir. Bu, halınızı hızlı bir şekilde temizlemek için yaygın bir yöntemdir çünkü, onu kurutmak veya herhangi bir life zarar vermek konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Shaggy halı nasıl temizlenir? sorusunun etkili cevaplarından biride bu yöntem olabilir.

Sadece az miktarda şampuan uygulayın ve vakum boyunca temizleme başlığı kılları ile halıyı fırçalayın ve makine işlem boyunca kapalı kalsın. Sonra sadece şampuanın talimatlarında belirtilen süre için kurumaya bırakın, zaman dolduktan sonra tek yapmanız gereken kalan granülleri vakumlamak.

Shaggy Halı Yıkama
Shaggy Halı Yıkama

Derin Temizlik

Bazen, halınızın daha kapsamlı bir temizliğe ihtiyacı olduğunu hissedebilirsiniz. Shaggy halınızın ömrünü uzatmak için halınıza her seferinde ihtiyaç duyduğu bir derin temizlik için kullanabileceğiniz iki ana temizlik yöntemi var, ancak öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Derin temizlik uygulamaları profesyonel servislerce yapılmalıdır.

Buharlı Temizlik

Shaggy halıyı temizlemek bir profesyonel tarafından yapılması önerilir veya Shaggy halılar için özel üretilen bir ev tipi yıkama makinası satın alabilirsiniz. Nispeten hızlı ve basit bir süreçtir ve mükemmel sonuçlar verebilir. Ancak, halının buharla temizlenmesinin kilim liflerine zarar verebileceğinden de bahsetmemiz gerekir, bu yüzden lütfen buharlı bir temizleyici kullanmadan önce dikkatlice düşünün. Shaggy halı nasıl temizlenir bir fikriniz yoksa profesyonel bir servise yıkatmayı düşünebilirsiniz.

Genel olarak, buharl temizlemenin kir çekmeseni beklememelisiniz. Bu, yukarıdaki yöntemleri kullanmanız daha mantıklı olacaktır ve halı zeminine gizlenen toz ve alerjenlerin güneş ışınları ile öldürülmesi shaggy halınızı gençleştirecek ve tazeleyecektir.

Temizledikten sonra halınız nemli olacak, bu nedenle havayla kurumadan önce sudan arındırmak için hafifçe sıkmak gerekir. Shaggy halıların çok fazla su emebileceğini lütfen unutmayın, bu biraz zaman alabilir, ancak gerektiğinde işleri biraz hızlandırmak için her zaman bir fan kullanabilirsiniz.

El ile Shaggy Halı Yıkama

Shaggy halı nasıl temizlenir rehberimiz de sıradaki yöntem el ile yıkama, bu yöntem için yapmanız gereken tek şey banyonuzu soğuk su ve biraz hassas, ağartıcı içermeyen ve kokusuz sıvı çamaşır deterjanı ile doldurmaktır. (asla yumuşatıcı ve çamaşır suyu kullanmayın)

Şimdi, shaggy halınızı çözeltiye yerleştirin ve yıkamak için hafifçe hareket ettirin. Kalan köpükleri soğuk su ile durulamadan önce halınızı yarım saat bekletin. Fazla suyu dikkatlice sıkın ve kurumaya bırakın.

Not: Bu yöntemde kullanacağınız kimyasal bileşenlerin halınıza zarar verebileceğini unutmayın. Hangi deterjanı kullanacağınızı bilmiyorsanız bizi arayabilirsiniz. Teknisyenlerimiz size ücretsiz danışmanlık vereceklerdir.

Kapıda Kredi Kartı İle Ödeme  

 

Shaggy halı nasıl temizlenir? Makalemizde sizlere, evde nasıl bakım yapacağınızı detaylıca anlattık. Bu tür makalelerimize https://www.kilimhaliyikama.com/kategori/pratik-bilgiler/ blogumuzdan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bu zorlu süreçleri sizler için çok uygun fiyatlarla bizde gerçekleştirebiliriz.

Profesyonel bir halı yıkama deneyimi için bugün bizi arayın!

Sosyal Medyada Bize Katılın. Kampanya ve Etkinliklerden İlk Sizin Haberiniz Olsun.

 

Son Güncelleme: Haz 24, 2020 @ 08:34

Call Now ButtonHızlı Arama